Лемешко Василь Володимирович

Зображення контакту

старший науковий співробітник., к.ф.-м.н.

лаб. 115

Контактна форма

Відправити по електронній пошті. Всі поля з зірочкою (*) обов'язкові для заповнення.

Інша інформація

Лемешко Василь Володимирович, 1957 р.н., канд. фiз.-мат. наук, старший науковий спiвробiтник науково-дослідного сектора "Лазерний зв'язок".

Закiнчив радiофiзичний факультет Київського державного унiверситету iменi Т.Г.Шевченка в 1979 р. Пiсля служби в армiї (1979-1981 р.р.) працював на радiофiзичному факультетi на посадах iнженера, молодшого наукового спiвробiтника, наукового спiвробiтника. З 1989 р працює на посадi старшого наукового спiвробiтника. 1989 р. захистив кандидатську дисертацiю на тему "Особливості фотоіндукованого розсіювання світла в кристалах ніобата літія" (науковий керівник - проф. Обуховський В.В.)

Напрямки наукових дослiджень: голографiя, взаємодiя електро-магнiтного випромiнювання з фоторефрактивним середовищем, фізика кристалів, дифузія в рідинах.

Основні наукові результати:

• Вiдкрив (разом з Обуховським В.В.) явище автохвильового розсiювання, що полягає у появi часово-просторових осциляцiй розсiювання свiтла при збудженнi кристала стацiонарним свiтловим випромiнюванням;
  • Відкрив (разом з Обуховським В.В.) явище фотостимульованої переполяризації сегнетоелектричних кристалів;
  • Знайшов новi рiзновиди фоторефрактивного розсiювання свiтла, зокрема чотирихвильове крос-розсiювання, фотоiндукована дисперсія та ін.

Органiзував i вiв практикуми з лазерного зв'язку та фiзики твердого тiла (разом з Григоруком В.I. та Обуховським В.В.) Усього має більше ніж 70 наукових публікацій.